0.00
0.00
0.00

ERBAKAN MASON MU?

ERBAKAN MASON MU?

Yeni Mesaj gazetesi yazarı Dr.Ahmet Hamdi Kepekçi, şok bir iddia ortaya attı. Kepekçi, Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu'nun "Erbakan İsviçre locasına bağlı bir masondur" dediğini yazdı. İşte Ahmet Hamdi Kepekçi'nin o yazısı:


31 Ağustos 2010 16:49
font boyutu küçülsün büyüsün


Sayın İsmail Müftüoğlu, uzun zamandan beri tanıdığım dönem dönem görüştüğüm bir isimdir. İsmail Müftüoğlu’nun, “Erbakan Allah dostudur! Allah dostlarının gözünden düşenin zerresi bulunmaz!” başlıklı makalesini okuyunca hayretler içerisinde kaldım. Yazısında aynen şunları söylüyor. “Uçaklar on bin fit üzerinden uçarlar, eğer uçak herhangi bir sebeple yere düşerse yolculardan bazıları kurtulabilir, hiç değilse eşyalarından bazıları bulunabilir. Böylece kazazedeler belirlenebilir. Ama Allah dostlarının gönüllerinden düşenlerin yerde zerresi dahi bulunmaz” dedikten hemen sonra “Muhterem Erbakan, Allah dostlarını çok seven bir Allah dostudur...” diye eklemiş. Yani “Sakın ha! Erbakan’ın gözünden düşeyim deme” vurgusunu yapmış.
Hayrete düşmemim sebebi, Sayın Müftüoğlu’ndan geçmişte duyduklarımdır. Uzun yıllardan beri İsmail beyle dönem dönem görüşürüz. Geçmişte de uzun sohbetlerimiz olmuştur. Bilindiği gibi Sayın Müftüoğlu, Erbakan hükümeti döneminde Adalet Bakanlığı yapmıştır. Yani Sayın Erbakan’ı yakından ve en iyi tanıyanlardan birisidir. Yaptığı iş devletin Adalet Bakanlığı olunca, birçok gizli kendisine aşikâr olmuştur.
Bir grup dostumuzla birlikte Sayın Müftüoğlu’yla İstanbul Cağaloğlu’ndaki bürosunda bir araya gelmiştik. O görüşmeyi bugün gibi hatırlıyorum. Hatta kim nerede oturdu, neler konuşuldu hepsi hafızamda tazeliğini muhafaza ediyor. Görüşme esnasında söz döndü dolaştı Sayın Erbakan’a geldi. Sayın Müftüoğlu önem atfettiği bir bilgiden bahsetmeye başladı. Sayın Necmettin Erbakan’ın İsviçre Mason Locası’na kayıtlı olduğunu, İsviçre’den görevli olarak Türkiye’ye getirildiğini söyledi.
Şimdi soruyorum, iki tane tezat teşkil eden ifade bir arada. İsmail bey, Erbakan ‘mason’ derken mi doğru konuşuyor; yoksa Erbakan ‘Allah dostu’ derken mi doğru konuşuyor. Bu iki özelliğin bir arada olması mümkün olmadığına göre, kesin olan İsmail beyin doğru sözlü olmadığıdır.
Biz Sayın Erbakan’ın yanlışları konusunda zaman zaman kendisini eleştirip ikaz etmişizdir. Hatta bizzat benim de içinde bulunduğum bir grupla Sayın Erbakan’ı Ankara Balgat’taki evinde ziyaret etmiş, dini ve milli ölçülere sığmayan çalışmaları konusunda Avrupa Milli Görüş Teşkilatı çatısı altında yaptıkları dinlerarası diyalog faaliyetlerinin bir Vatikan projesi olduğunu belgeleriyle kendisini göstermiş ve ikaz etmiştik. O da bize geçmişte kendilerinin de bizim gibi idealist olduklarını ifade ederek, “Biz de sizin gibi idealistik. Baktık olmadı, geçtik diğer tarafa” demişlerdi.
Ülkemiz nazik günlerden geçiyor, herkes eteklerinde ki taşları dökmek zorundadır. İlişkilerin şeffaf olması gerekmektedir, ya göründüğü gibi olmalı ya da olduğu gibi görünmelidir. Bu konuda toplumun önündeki kişilerin daha da hassas olması gerekmektedir. Sayın Müftüoğlu her zaman doğruları konuşmalı, Sayın Erbakan da etrafındakileri doğru seçmelidir.

sondalga.com

Adres gösterilmeden alıntı yapılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır. 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Samet Ülker / 16 Mart 2012 01:32

  şaka mı bu ?

  Siz bir insanı nasıl oluyorda bir başkasının ağzından çıkanları baz alarak yargılaya biliyorsunuz ? mason dediğiniz Necmettin Erbakan ölmeden önce bile teyemmüm abdesti alıp namaz kılmış bir insandır mason olan birisi neden Din i bu kadar çok savunsun sırf bu yüzden iktidardan olsun ?
 • ahmet tuna / 29 Ocak 2011 12:38

  Bu Habere Gülünmez Mi

  Böyle haberleri araştırmadan mı yazıyorsunuz merak ediyorum,erbakan yıllardır millgörüş diyor...Mason olsa cemaatler Allah dostudur demez...
 • kadirga38 / 25 Ağustos 2010 18:05

  Millet kimlerin elinde oyuncak olmus beee hayret

  Erbakan hükümeti zamaninda Adalet bakanligi yapmis biri Erbakana mason diyorsa gerceklik payini ciddi ciddi düsünmek lazim. Millete karsi yahudi düsmani perde arkasinda en mahrem anlasmalari yapan yine erbakan hükümeti! Evetci safina gecmeside coook düsündürücü!!

MUHARREM BAYRAKTAR’IN ÇEŞİTLİ YAYIN EVLERİNDEN ÇIKAN KİTAPLARI.

Anket

TÜRKİYE'NİN İSRAİL'E KARŞI TAVRINI GERÇEKÇİ BULUYOR MUSUNUZ?
 • EVET
 • HAYIR

En Çok Okunanlar